Svadba video, kameraman na svadbu

 

STOP the time      MEMORIES for ever     EVENT videography  -  H.ART video 


 


Filmovaniu ako profesii sa venujem asi 15-20 rokov, no medzník mojho vstúpenia do sveta PRO bola kúpa legendárnej Sony HVR Z1.  Teraz mám na mysli do sveta PRO techniky, lebo z človeka kamera ešte nikdy profesionála neurobila. 

Stalo sa to okolo roku 2000, na vtedajšiu dobu to bola dosť drahá záležitosť. Spomínaná kamera sa stále a s úspechom používa aj dnes no HDV formát a páskové filmovanie je už mŕtve a preto ju vlastnia a používajú ľudia ktorý na to majú iný dôvod. 

Netrvalo dlho a moja potreba pre B roll kameru, alebo pre druhý uhol bola stále aktuálnejšia. Napokon "konkurz" vyhrala jej mladšia sestra Sony HVR Z7 ,ktorá sa hlavne vďaka svojmu plne manuálnmu 3 prstencovému objetívu stala hneď A-čkom. Nehovoriac o vtedy veľmi výhodnom a lacnom spôsobe záznamu na CF karty.

Teraz už je aj ona nahradené ďalšou Sony "legendou" SonyPMW EX1, ktorú zas čím ďalej tým viac / v svadobnom filmovaní/ vytláčajú zrkadlovky, alebo malé šikovné cine 4K kamery s "vekým čipom".

No na starú Z1 budem vždy spomínať ako na spoľahlivého, nezničiteľného pracovného koňa ktorá mi pomohla založiť video štúdio. Prešlo mi cez ruky veľa kamier no v porovnaní Z7 alebo EX1 mnohé pôsobia ako lacné plastové hračky.

 


 


Dnes som používam kombináciu 4K kamery a full frame zrkadloviek, ktoré sú vhodné pre požadovanej dosiahnutie hĺbky pola, širokého uhla, alebo pre použitie v stabilizátoroch. Záber z nich sa viac približuje filmovým kamerám než video-produkcii, aj keď práca s nimi je náročnejšia, a nie všade sa dajú použiť. Hlavne pri práci kde je čas na prvom mieste. Postprodukcia v Sony Vegas 14 na dvoch i7, prípadne ešte na laptope priamo na scéne. Output DVD, BluRay a USB. 

 


 


Zárukou úspechu je svedomitá práca, ľudský prístup a úcta k zákazníkovi. Mojím hlavným heslom je ucti a zblíž sa svojím zákazníkom a on sa ti odmení ochotou a spoluprácou pred objektívom /to sú dve zbožné priania každého nielen svadobného kameramana / Filmovať, fotiť a aj strihať za takýchto podmienok je potom radosť, ktorá sa odrazí na výsledku.


 


 


Výber kameramana na svadbu, stužkovú alebo inú akciu nie je jednoduchá úloha. Konkurencia svadobných kameramanov je veľká a výber toho správneho je čoraz komplikovanejší. Mnohokrát je človek po zhliadnutí svadobného videa sklamaný a myslí si, že za svoje penieze mohol dostať lepšiu prácu. Kamery a fotoaparáty na filmovanie svadieb sú čoraz dostupnejšie a už za relatívne nízke náklady sa dá obstarať slušná filmová technika, no nie odborník. Kúpou kamery sa v podstate celý kolotoč iba začína a nový hrdý majiteľ má ešte ďaleko aby bol z neho fotograf, alebo kameraman. Preto by sa potenciomálny zákazník nemal nechať ohúriť sloganom mnohých, profesionálov, ktorý sa odvolávajú na profesionálnu techniku a podobne. Roky úspešne fungovať, ako firma Fotograf alebo Kameraman a mať sa sebou množstvo nie nafilmovaných svadieb, ale spokojných zákazníkov robí z človeka s kamerou skutočného odborníka. 


 DANIEL PETRÁŠKO  FOTOGRAF a KAMERAMAN -  info 0903 14 63 15


texty, foto a video (c) Daniel Petráško

 

4K filmovanie svadieb

 
 Hladáte dobrého a lacného kameramana na svadbu? Tak sa zastavte na stránke fotografa a kameramna v jednej osobe - na stránke videoštudia H-ART video, ktorú prevádzkuje svadobný fotograf a svadobný kameraman Daniel Petráško. Ako kameraman pracuje spolu s fotografkou a vo dvoji kamera + foto na svadbu vám ponúkajú svoje filmové a fotografické služby - ktoré sú za výhodné ceny. Okrem filmovanie svadieb a fotografovania svadieb ponúkajú aj kamerovanie a filmovanie stužkových slávností a fotografa na sužkovú. Tiež fotia a filmujú aj prímania a firemné akcie. Ale ich hlavnou náplňou ostáva filmovanie svadieb teda služba kameraman na svadbu.Službu kameraman na svadbu Daniel Petráško už robí asi 15 rokov a za kamerov je ozajstný profesionál, ale jeho kvality sa ukážu hlavne v strižni. Je to svadobný kameraman kreatívny a nápaditý s myšlienkou a ideou pri filmovaní svadby ktorú potom dotiahne pri strihu svadieb a výrobe videa.   Ako svadobný kameraman a svadobný fotograf pôsobí hlavne na strednom Slovensku v okolí Nitry, Zvolena a Bystrice a pracuje ako kameraman na svadbu po celom Slovensku Svadobné filmovanie v Žiline a okolí Fotograf na svadbu v Žiline za najlepšie ceny

Svadba video aj foteniePekné Svadobné video vo FULL HD. Urobím vám zaujímavé svadobné video a fotografie. 

Svadobné video za najlepšiu cenu.

kameraman na svadbu Prievidza a Nitra.

Filmovanie Nitra. Kameraman Zvolen. 

Svadobné video prievidza.

Dobrý kameraman v Prievidzi a okolí za dobrú cenu.  Svadobné video v Nitre a okolí za dobé ceny. Svadobné video Trnava. kameraman Trnava a Trenčín. Fotografovanie svadby v Trnave, Trenčíne. 

kameraman na svadbu Nitra - Prievidza - Žilina